BLU VERMENTINO DI SARDEGNA D.O.C.

 

Druh vína: suché
Barva: slámově žlutá s měkkým odstínem zelené
Vůně: svěží, vyvážená s jemnou vůní zralých jablek
Chuť: suchá, velmi harmonická s jemnou mandlovou chutí
Doporučení: vhodné podávat k rybám, mořským plodům, sýrům a k bílému masu
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Skladem
Kód: 102
199 Kč 164,46 Kč bez DPH
Kategorie: Bílá vína
Odrůda vína: Vermentino

 

BLU VERMENTINO DI SARDEGNA D.O.C. 

BLU VERMENTINO DI SARDEGNA D.O.C.  - Jedinečné bílé víno ze Sardinie vyráběné z hroznů odrůdy VERMENTINO di SARDEGNA D.O.C 

Vermentino je nejreprezentativnější odrůda bílých vín na Sardinii. Když mluvíme o Vermentinu, mluvíme o vinařství Cantina Santa Maria La Palma.

Vermentino Blu je harmonické, vyvážené víno velké svěžesti a minerality. Charakterizuje ho bezprostřední spojení s mořem a mořským větrem, ze kterého si Blu bere svou jedinečnou chuť. 

 

Produktová řada: GRANDI CLASSICI

Servírovací teplota: 10 ​– 12 °C

Objem: 0,75 L 

Ročník: 2022

 


Parametry *):

Obsah alkoholu:                            13 %

Obsah kyselin g/l:                         5,2

Obsah zbytkového cukru g/l:     3,0

Obsahuje siřičitany


*) Hodnoty se mohou nepatrně měnit podle ročníku a stáří vína.


 

Ocenění:

2017 5StarWines 2022 2017-Merum
2017 Zlatá medaile Berliner Wein Trophy
2016 Bronzová medaile Decanter – World Wine Winner

 

Ochutnejte toto vynikající víno ze Sardinie.

Cantina Santa Maria La Palma

Sardinie je krásný ostrov v Tyrhénském moři, který je známý svými krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a také svými vynikajícími víny. Mezi nejvýznamnější sardinská vinařství patří Cantina Santa Maria La Palma. Toto vinařství se nachází v oblasti Alghero, nedaleko od pobřeží, a je jedním z nejvýznamnějších na ostrově. Založené v roce 1959, se rozprostírá na téměř 700 hektarech půdy, na které se pěstují hlavně odrůdy Vermentino, Cannonau a Cagnulari. Tyto odrůdy jsou typické pro Sardinii a mají unikátní chuť a vůni, která je charakteristická pro sardinská vína.

Vinařství Cantina Santa Maria La Palma je známé pro svou vysokou kvalitu a tradici. Je to jedno z nejstarších vinařství na Sardinii a již dlouho se pyšní tím, že vyrábí jedinečná a vynikající vína. Kromě kvalitních hroznů je rozhodující i půda a klimatické podmínky, které mají vliv na chuť a aroma vína. Sardinie má ideální podmínky pro pěstování hroznů s vynikající chutí a aromatem, díky 240 slunečným dnům v průměru ročně.

Cantina Santa Maria La Palma nabízí širokou škálu vín, která jsou vyráběna s maximální pečlivostí a pozorností ke každému detailu. Mezi nejoblíbenější patří suchá bílá vína z odrůdy Vermentino, jako jsou Aragosta, Blu a Papiri. Tyto vína mají vynikající chuť a vůni, která je charakteristická pro vína ze Sardinie. Dále jsou tu suchá červená vína z odrůd Cannonau a Cagnulari, jako jsou LE BOMBRADE, VALMEL, RISERVA a CAGNULARI, která mají bohatou chuť a intenzivní aroma.

Cantina Santa Maria La Palma je velmi oblíbená mezi milovníky vína a má mnoho ocenění a uznání jak v Itálii, tak i v zahraničí. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí ochutnat skvělá vína ze Sardinie a vychutnat si nádhernou chuť a aroma této krásné oblasti.

Zpět do obchodu