PAPIRI VERMENTINO DI SARDEGNA D.O.C.

 

Druh vína: suché
Barva: slámově žlutá s nazelenalými odlesky
Vůně: intenzivní a perzistentní s ovocnými tóny melounu, banánu a hořkých mandlí
Chuť: jedinečná plná, jemná a intenzivní s dlouhotrvající ovocnou chutí s hořkým dozvukem typickým pro odrůdu Vermentino
Doporučení: výtečné k rybám, měkkýšům a mořským plodům
Můžeme doručit do:
18.7.2024
Skladem
Kód: 51
215 Kč 177,69 Kč bez DPH
Kategorie: Bílá vína
Odrůda vína: Vermentino

PAPIRI VERMENTINO DI SARDEGNA D.O.C.

PAPIRI VERMENTINO DI SARDEGNA D.O.C. - Papiri je bílé víno ze Sardinie vyráběno z hroznů odrůdy Vermentino vybíraných z nejstarších vinic ležících u moře, které jsou neustále zalévané paprsky slunce a je tak zaručeno jejich plné dozrání. Po pomalém a dlouhém zrání přebírají ručně sklízené hrozny z každé rostliny to nejlepší, co odrůda Vermentino nabízí.

 

 

Produktová řada: SELEZIONE

Servírovací teplota: 8​ ​– 10 °C

Objem: 0,75 L 

Ročník: 2022

 


Parametry *):

Obsah alkoholu:                            13 %

Obsah kyselin g/l:                         5,0

Obsah zbytkového cukru g/l:     4,0

Obsahuje siřičitany


*) Hodnoty se mohou nepatrně měnit podle ročníku a stáří vína.


 

Ocenění:

2017 Bronzová medaile Decanter World Wine Awards

 

Ochutnejte toto vynikající víno ze Sardinie.

Cantina Santa Maria La Palma

Sardinie je krásný ostrov v Tyrhénském moři, který je známý svými krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a také svými vynikajícími víny. Mezi nejvýznamnější sardinská vinařství patří Cantina Santa Maria La Palma. Toto vinařství se nachází v oblasti Alghero, nedaleko od pobřeží, a je jedním z nejvýznamnějších na ostrově. Založené v roce 1959, se rozprostírá na téměř 700 hektarech půdy, na které se pěstují hlavně odrůdy Vermentino, Cannonau a Cagnulari. Tyto odrůdy jsou typické pro Sardinii a mají unikátní chuť a vůni, která je charakteristická pro sardinská vína.

Vinařství Cantina Santa Maria La Palma je známé pro svou vysokou kvalitu a tradici. Je to jedno z nejstarších vinařství na Sardinii a již dlouho se pyšní tím, že vyrábí jedinečná a vynikající vína. Kromě kvalitních hroznů je rozhodující i půda a klimatické podmínky, které mají vliv na chuť a aroma vína. Sardinie má ideální podmínky pro pěstování hroznů s vynikající chutí a aromatem, díky 240 slunečným dnům v průměru ročně.

Cantina Santa Maria La Palma nabízí širokou škálu vín, která jsou vyráběna s maximální pečlivostí a pozorností ke každému detailu. Mezi nejoblíbenější patří suchá bílá vína z odrůdy Vermentino, jako jsou Aragosta, Blu a Papiri. Tyto vína mají vynikající chuť a vůni, která je charakteristická pro vína ze Sardinie. Dále jsou tu suchá červená vína z odrůd Cannonau a Cagnulari, jako jsou LE BOMBRADE, VALMEL, RISERVA a CAGNULARI, která mají bohatou chuť a intenzivní aroma.

Cantina Santa Maria La Palma je velmi oblíbená mezi milovníky vína a má mnoho ocenění a uznání jak v Itálii, tak i v zahraničí. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí ochutnat skvělá vína ze Sardinie a vychutnat si nádhernou chuť a aroma této krásné oblasti.

Zpět do obchodu