ARAGOSTA VINO SPUMANTE BRUT

 

Druh vína: brut
Barva: světle slámově žlutá
Vůně: intenzivní květinová s tóny ovoce a lehkým chlebovým nádechem
Chuť: svěží, elegantní s dlouhou přetrvávající dochutí
Doporučení: vhodné podávat jako aperitiv
Můžeme doručit do:
18.7.2024
Skladem
Kód: 141
225 Kč 185,95 Kč bez DPH
Kategorie: Šumivá vína
Odrůda vína: Vermentino

 

ARAGOSTA VINO SPUMANTE BRUT

ARAGOSTA VINO SPUMANTE BRUT - vynikající šumivé víno ze Sardinie vyráběné metodou Charmat z hroznů Vermentino pocházejících z oblasti Alghero. Vinice vybrané pro toto víno se nacházejí v nejstarších a nejúrodnějších vinicích zemědělské oblasti Alghero, konkrétně Santa Maria La Palma, Sa Segada, Guardia Grande.

Toto víno je perfektní společník k pokrmům jako aperitiv. Podávané správně vychlazené si podmaní i vás.

 

Produktová řada: SPUMANTI

Servírovací teplota: 6​ ​– 8 °C

Objem: 0,75 L 

 


Parametry *):

Obsah alkoholu:                            11-12%

Obsah kyselin g/l:                         5,8

Obsah zbytkového cukru g/l:     12,0

Obsahuje siřičitany


*) Hodnoty se mohou nepatrně měnit podle ročníku a stáří vína.


 

Ocenění:

2018 2x Zlatá medaile Sakura Japan Women's Wine Awards
2017 Zlatá cena kritiků na Critics Challenge 2017
2017 Zvláštní uznání na International Wine Challenge 2017

 

Ochutnejte toto vynikající víno ze Sardinie.

Cantina Santa Maria La Palma

Sardinie je krásný ostrov v Tyrhénském moři, který je známý svými krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a také svými vynikajícími víny. Mezi nejvýznamnější sardinská vinařství patří Cantina Santa Maria La Palma. Toto vinařství se nachází v oblasti Alghero, nedaleko od pobřeží, a je jedním z nejvýznamnějších na ostrově. Založené v roce 1959, se rozprostírá na téměř 700 hektarech půdy, na které se pěstují hlavně odrůdy Vermentino, Cannonau a Cagnulari. Tyto odrůdy jsou typické pro Sardinii a mají unikátní chuť a vůni, která je charakteristická pro sardinská vína.

Vinařství Cantina Santa Maria La Palma je známé pro svou vysokou kvalitu a tradici. Je to jedno z nejstarších vinařství na Sardinii a již dlouho se pyšní tím, že vyrábí jedinečná a vynikající vína. Kromě kvalitních hroznů je rozhodující i půda a klimatické podmínky, které mají vliv na chuť a aroma vína. Sardinie má ideální podmínky pro pěstování hroznů s vynikající chutí a aromatem, díky 240 slunečným dnům v průměru ročně.

Cantina Santa Maria La Palma nabízí širokou škálu vín, která jsou vyráběna s maximální pečlivostí a pozorností ke každému detailu. Mezi nejoblíbenější patří suchá bílá vína z odrůdy Vermentino, jako jsou Aragosta, Blu a Papiri. Tyto vína mají vynikající chuť a vůni, která je charakteristická pro vína ze Sardinie. Dále jsou tu suchá červená vína z odrůd Cannonau a Cagnulari, jako jsou LE BOMBRADE, VALMEL, RISERVA a CAGNULARI, která mají bohatou chuť a intenzivní aroma.

Cantina Santa Maria La Palma je velmi oblíbená mezi milovníky vína a má mnoho ocenění a uznání jak v Itálii, tak i v zahraničí. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí ochutnat skvělá vína ze Sardinie a vychutnat si nádhernou chuť a aroma této krásné oblasti.

Zpět do obchodu