AKÈNTA CUVÉE 71

 

Druh vína: suché
Barva: slámově žlutá se světle zelenými odlesky
Vůně: květinová s dozvukem ovocné vůně broskví, ananasu a mučenky
Chuť: jemná a plná až do konce
Doporučení: velmi všestranné víno ze Sardinie, které je vhodné k rybím pokrmům, mořským plodům a italským těstovinám
Můžeme doručit do:
24.4.2024
Skladem
Kód: 87
252 Kč 208,26 Kč bez DPH
Kategorie: Bílá vína
Odrůda vína: Vermentino

AKÈNTA CUVÉE 71 

AKÈNTA CUVÉE 71 je jedinečné bílé víno ze Sardinie vyráběné z hroznů odrůdy VERMENTINO di SARDEGNA.

Obsahuje veškeré kouzlo Akènty ve verzi bez bublinek. Ideální k jídlu a aperitivům.

Pro jeho výrobu byly vybrány ty nejlepší hrozny Vermentino di Sardegna pěstované na vinicích s velmi specifickými vlastnostmi, pěstované na vápenaté půdě a neustále vystavené moři. Na hrozny vane nepřetržitý mořský vánek, který vínu dává jedinečné chuťové tóny.

Sklizeň probíhá za prvního rozbřesku. Před lisováním se hrozny ochladí, aby vůně zůstala nezměněna. Následně probíhá fermentace při 16 stupních s následnou dlouhou dobou zrání, která trvá 4 měsíce. Po nalahvování víno zraje 1 měsíc ve sklepě.

Produktová řada: SELEZIONE

Servírovací teplota: 10​ ​– 12 °C

Objem: 0,75 L 

Ročník: 2019

 


Parametry *):

Obsah alkoholu:                            13 %

Obsah kyselin g/l:                         5,5

Obsah zbytkového cukru g/l:     6,0

Obsahuje siřičitany


*) Hodnoty se mohou nepatrně měnit podle ročníku a stáří vína.


 

Ocenění:

2022 Zlatá medaile MUNDUS VINI
2022 Zlatá medaile Berliner Wein Trophy
2021 Zlatá medaile Concours Mondial de Bruxelles

 

Ochutnejte toto vynikající víno ze Sardinie.

Cantina Santa Maria La Palma

Sardinie je krásný ostrov v Tyrhénském moři, který je známý svými krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a také svými vynikajícími víny. Mezi nejvýznamnější sardinská vinařství patří Cantina Santa Maria La Palma. Toto vinařství se nachází v oblasti Alghero, nedaleko od pobřeží, a je jedním z nejvýznamnějších na ostrově. Založené v roce 1959, se rozprostírá na téměř 700 hektarech půdy, na které se pěstují hlavně odrůdy Vermentino, Cannonau a Cagnulari. Tyto odrůdy jsou typické pro Sardinii a mají unikátní chuť a vůni, která je charakteristická pro sardinská vína.

Vinařství Cantina Santa Maria La Palma je známé pro svou vysokou kvalitu a tradici. Je to jedno z nejstarších vinařství na Sardinii a již dlouho se pyšní tím, že vyrábí jedinečná a vynikající vína. Kromě kvalitních hroznů je rozhodující i půda a klimatické podmínky, které mají vliv na chuť a aroma vína. Sardinie má ideální podmínky pro pěstování hroznů s vynikající chutí a aromatem, díky 240 slunečným dnům v průměru ročně.

Cantina Santa Maria La Palma nabízí širokou škálu vín, která jsou vyráběna s maximální pečlivostí a pozorností ke každému detailu. Mezi nejoblíbenější patří suchá bílá vína z odrůdy Vermentino, jako jsou Aragosta, Blu a Papiri. Tyto vína mají vynikající chuť a vůni, která je charakteristická pro vína ze Sardinie. Dále jsou tu suchá červená vína z odrůd Cannonau a Cagnulari, jako jsou LE BOMBRADE, VALMEL, RISERVA a CAGNULARI, která mají bohatou chuť a intenzivní aroma.

Cantina Santa Maria La Palma je velmi oblíbená mezi milovníky vína a má mnoho ocenění a uznání jak v Itálii, tak i v zahraničí. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí ochutnat skvělá vína ze Sardinie a vychutnat si nádhernou chuť a aroma této krásné oblasti.

Zpět do obchodu