LE BOMBARDE CANNONAU DI SARDEGNA D.O.C.

 

Druh vína: suché
Barva: rubínově červená
Vůně: intenzivní, ovocná
Chuť: suchá, plná, energická a zároveň harmonická, příchuť třísloviny
Doporučení: vhodné podávat k červeným masům a steakům
Můžeme doručit do:
18.7.2024
Skladem
Kód: 120
225 Kč 185,95 Kč bez DPH
Kategorie: Červená vína
Odrůda vína: Cannonau

LE BOMBARDE CANNONAU DI SARDEGNA D.O.C.

LE BOMBARDE CANNONAU DI SARDEGNA D.O.C. - Výborné červené víno ze Sardinie vyráběné z červených hroznů CANNONAU di SARDEGNA D.O.C. Víno Le Bombarde je pojmenováno podle stejnojmenné pláže, kde se dodnes nacházejí vinice odrůd Cannonau di Sardegna a Monica di Sardegna. Děla, zobrazená na etiketě, jsou symbolem obrany a hrdosti pobřežní oblasti Sardinie, která v průběhu staletí trpěla invazemi různých národů, včetně Aragonců a Španělů a jsou zároveň i znakem silného a rozhodujícího charakteru těchto vinic.

 

Produktová řada: GRANDI CLASSICI

Servírovací teplota: 18​ ​– 20 °C

Objem: 0,75 L 

Ročník: 2022

 


Parametry *):

Obsah alkoholu:                            13,5 %

Obsah kyselin g/l:                         4,6

Obsah zbytkového cukru g/l:     1,0

Obsahuje siřičitany


*) Hodnoty se mohou nepatrně měnit podle ročníku a stáří vína.


 

Ocenění:

2020 Stříbrná medaile Berliner Wine Trophy
2018 Zlatá medaile New York International Wine Competition
2017 Bronzová medaile Decanter World Wine Awards

 

Ochutnejte toto vynikající víno ze Sardinie.

Cantina Santa Maria La Palma

Sardinie je krásný ostrov v Tyrhénském moři, který je známý svými krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a také svými vynikajícími víny. Mezi nejvýznamnější sardinská vinařství patří Cantina Santa Maria La Palma. Toto vinařství se nachází v oblasti Alghero, nedaleko od pobřeží, a je jedním z nejvýznamnějších na ostrově. Založené v roce 1959, se rozprostírá na téměř 700 hektarech půdy, na které se pěstují hlavně odrůdy Vermentino, Cannonau a Cagnulari. Tyto odrůdy jsou typické pro Sardinii a mají unikátní chuť a vůni, která je charakteristická pro sardinská vína.

Vinařství Cantina Santa Maria La Palma je známé pro svou vysokou kvalitu a tradici. Je to jedno z nejstarších vinařství na Sardinii a již dlouho se pyšní tím, že vyrábí jedinečná a vynikající vína. Kromě kvalitních hroznů je rozhodující i půda a klimatické podmínky, které mají vliv na chuť a aroma vína. Sardinie má ideální podmínky pro pěstování hroznů s vynikající chutí a aromatem, díky 240 slunečným dnům v průměru ročně.

Cantina Santa Maria La Palma nabízí širokou škálu vín, která jsou vyráběna s maximální pečlivostí a pozorností ke každému detailu. Mezi nejoblíbenější patří suchá bílá vína z odrůdy Vermentino, jako jsou Aragosta, Blu a Papiri. Tyto vína mají vynikající chuť a vůni, která je charakteristická pro vína ze Sardinie. Dále jsou tu suchá červená vína z odrůd Cannonau a Cagnulari, jako jsou LE BOMBRADE, VALMEL, RISERVA a CAGNULARI, která mají bohatou chuť a intenzivní aroma.

Cantina Santa Maria La Palma je velmi oblíbená mezi milovníky vína a má mnoho ocenění a uznání jak v Itálii, tak i v zahraničí. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí ochutnat skvělá vína ze Sardinie a vychutnat si nádhernou chuť a aroma této krásné oblasti.

Zpět do obchodu