AKÈNTA VERMENTINO DI SARDEGNA D.O.C. EXTRA DRY

 

Druh vína: extra dry
Barva: světle slámově žlutá s nazelenalými odlesky
Vůně: intenzivní květinová s tóny ovoce a lehkým chlebovým nádechem
Chuť: jemná, svěží a velmi vyvážená
Doporučení:

toto šumivé víno ze Sardinie je vhodné podávat jako aperitiv k rybám a k mořským plodům

Můžeme doručit do:
30.5.2024
Skladem
Kód: 69
299 Kč 247,11 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Odrůda vína: Vermentino

AKÈNTA VERMENTINO DI SARDEGNA D.O.C. EXTRA DRY

AKÈNTA VERMENTINO DI SARDEGNA D.O.C. EXTRA DRY. Excelentní  bílé šumivé víno ze Sardinie vyráběné metodou Charmat z ručně sklízených a pečlivě vybíraných hroznů odrůdy Vermentino pocházejících z oblasti Santa Maria La Palma. Víno zraje na kvasnicích v autoklávu po dobu 6 měsíců za stálé, konstantně udržované, teploty.

Jeho jméno, Akènta, pochází ze sardinského rčení: A Kent'Annos, „Sto let“. Příznivé rčení, vyhrazené pro okamžiky velkého významu a štěstí: oslavy, svatby, svátky.

 

Produktová řada: SPUMANTI

Servírovací teplota: 6​ ​– 7 °C

Objem: 0,75 L 

Ročník: 2021

 


Parametry *):

Obsah alkoholu:                            12 %

Obsah kyselin g/l:                         5,7

Obsah zbytkového cukru g/l:     15,0

Obsahuje siřičitany


*) Hodnoty se mohou nepatrně měnit podle ročníku a stáří vína.


 

Ocenění:

2018 Bronzová medaile Global Sparkling Masters

 

Ochutnejte toto vynikající víno ze Sardinie.

Aketna Day 2022

Cantina Santa Maria La Palma

Sardinie je krásný ostrov v Tyrhénském moři, který je známý svými krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a také svými vynikajícími víny. Mezi nejvýznamnější sardinská vinařství patří Cantina Santa Maria La Palma. Toto vinařství se nachází v oblasti Alghero, nedaleko od pobřeží, a je jedním z nejvýznamnějších na ostrově. Založené v roce 1959, se rozprostírá na téměř 700 hektarech půdy, na které se pěstují hlavně odrůdy Vermentino, Cannonau a Cagnulari. Tyto odrůdy jsou typické pro Sardinii a mají unikátní chuť a vůni, která je charakteristická pro sardinská vína.

Vinařství Cantina Santa Maria La Palma je známé pro svou vysokou kvalitu a tradici. Je to jedno z nejstarších vinařství na Sardinii a již dlouho se pyšní tím, že vyrábí jedinečná a vynikající vína. Kromě kvalitních hroznů je rozhodující i půda a klimatické podmínky, které mají vliv na chuť a aroma vína. Sardinie má ideální podmínky pro pěstování hroznů s vynikající chutí a aromatem, díky 240 slunečným dnům v průměru ročně.

Cantina Santa Maria La Palma nabízí širokou škálu vín, která jsou vyráběna s maximální pečlivostí a pozorností ke každému detailu. Mezi nejoblíbenější patří suchá bílá vína z odrůdy Vermentino, jako jsou Aragosta, Blu a Papiri. Tyto vína mají vynikající chuť a vůni, která je charakteristická pro vína ze Sardinie. Dále jsou tu suchá červená vína z odrůd Cannonau a Cagnulari, jako jsou LE BOMBRADE, VALMEL, RISERVA a CAGNULARI, která mají bohatou chuť a intenzivní aroma.

Cantina Santa Maria La Palma je velmi oblíbená mezi milovníky vína a má mnoho ocenění a uznání jak v Itálii, tak i v zahraničí. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí ochutnat skvělá vína ze Sardinie a vychutnat si nádhernou chuť a aroma této krásné oblasti.

Zpět do obchodu