RÀFIA VERMENTINO DI SARDEGNA D.O.C. - LINEA PRESTIGE

 

Druh vína: suché
Barva: slámově žlutá se zlatými odlesky
Vůně: intenzivní s květinovými tóny s nádech ovoce, pomerančové kůry a citronu, s lehce kořeněným závěrem
Chuť: jemná, z počátku mírně nasládlá, plná se sametovým dozvukem
Doporučení: hodí se k rybám, mořským plodům, bílým masům a sýrům

Vivino_logo_2 Rafia_4.1

Pro aktuální hodnocení služby Vivino klikněte ZDE

Můžeme doručit do:
30.5.2024
Skladem
Kód: 45
449 Kč 371,07 Kč bez DPH
Kategorie: Bílá vína
Odrůda vína: Vermentino

RÀFIA VERMENTINO DI SARDEGNA D.O.C. - LINEA PRESTIGE

RÀFIA VERMENTINO DI SARDEGNA D.O.C.  - Unikátní bílé víno ze Sardinie z hroznů odrůdy Vermentino, typické pro Sardinii. Hrozny se sklízí z rostlin vinné révy, které rodí malé množství plodů, zato však velmi vysoké kvality. Ruční sběr probíhá od poloviny září a zralost hroznů je předem pečlivě kontrolována testováním křupavosti slupky a plnosti bobulí. Hrozny se umísťují do přepravek, které jsou ukládány do skladu, kde je udržována teplota blízko k 0°C. Důvodem je udržení kvality a aroma, které je při lisování vytaženo ze slupek do vinného moštu. Mošt putuje do ocelové nádoby, kde je ustálen.

Po přirozené sedimentaci začíná fermentace Rafie při kontrolované teplotě 13 °C. Při této teplotě mošt rozvine svůj veškerý aromatický i chuťový potenciál. Po několika dnech pokračuje následně fermentace Rafie v 500 litrových dubových sudech, kde zůstává po dobu asi 10 dní. Následně je Rafia přemístěna do ocelových nádob, kde probíhá tzv. batonáž, tedy ruční míchání vína s kvasinkovým kalem, kdy víno nabírá mohutnější a plnější tělo, intenzivnější aroma, výrazný charakter a posiluje na své životnosti a tím i možnosti delší archivace. Poté Rafia zraje po dobu jednoho roku v nerezových nádobách za konstantě udržované teploty, pak je stočena do lahví a uložena k odpočinku po dobu 4 měsíců, kdy dosáhne požadované kvality.

 

Produktová řada: PRESTIGE

Servírovací teplota: 12​ ​– 15 °C

Objem: 0,75 L 

Ročník: 2021

 


Parametry *):

Obsah alkoholu:                            13,5 %

Obsah kyselin g/l:                         5,0

Obsah zbytkového cukru g/l:     0,5

Obsahuje siřičitany


*) Hodnoty se mohou nepatrně měnit podle ročníku a stáří vína.


 

Ocenění:

2022 Zlatá medaile MUNDUS VINI
2022 Bronzová medaile IWSC 2022
2019 Stříbrná medaile Concours Mondial de Bruxelles

 

Ochutnejte toto vynikající víno ze Sardinie.

Cantina Santa Maria La Palma

Sardinie je krásný ostrov v Tyrhénském moři, který je známý svými krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a také svými vynikajícími víny. Mezi nejvýznamnější sardinská vinařství patří Cantina Santa Maria La Palma. Toto vinařství se nachází v oblasti Alghero, nedaleko od pobřeží, a je jedním z nejvýznamnějších na ostrově. Založené v roce 1959, se rozprostírá na téměř 700 hektarech půdy, na které se pěstují hlavně odrůdy Vermentino, Cannonau a Cagnulari. Tyto odrůdy jsou typické pro Sardinii a mají unikátní chuť a vůni, která je charakteristická pro sardinská vína.

Vinařství Cantina Santa Maria La Palma je známé pro svou vysokou kvalitu a tradici. Je to jedno z nejstarších vinařství na Sardinii a již dlouho se pyšní tím, že vyrábí jedinečná a vynikající vína. Kromě kvalitních hroznů je rozhodující i půda a klimatické podmínky, které mají vliv na chuť a aroma vína. Sardinie má ideální podmínky pro pěstování hroznů s vynikající chutí a aromatem, díky 240 slunečným dnům v průměru ročně.

Cantina Santa Maria La Palma nabízí širokou škálu vín, která jsou vyráběna s maximální pečlivostí a pozorností ke každému detailu. Mezi nejoblíbenější patří suchá bílá vína z odrůdy Vermentino, jako jsou Aragosta, Blu a Papiri. Tyto vína mají vynikající chuť a vůni, která je charakteristická pro vína ze Sardinie. Dále jsou tu suchá červená vína z odrůd Cannonau a Cagnulari, jako jsou LE BOMBRADE, VALMEL, RISERVA a CAGNULARI, která mají bohatou chuť a intenzivní aroma.

Cantina Santa Maria La Palma je velmi oblíbená mezi milovníky vína a má mnoho ocenění a uznání jak v Itálii, tak i v zahraničí. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí ochutnat skvělá vína ze Sardinie a vychutnat si nádhernou chuť a aroma této krásné oblasti.

Zpět do obchodu