ARAGOSTA FRIZZANTE

 

Druh vína: extra dry
Barva: slámově žlutá
Vůně: svěží, intenzivní
Chuť: jemná, svěží a vyvážená
Doporučení: pro nízký obsah alkoholu je toto víno ze Sardinie ideální jako lehký aperitiv po celou dobu servírování jídel
Můžeme doručit do:
24.6.2024
Skladem
Kód: 63
189 Kč –15 % 159 Kč 131,40 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Odrůda vína: Vermentino
63 ARAGOSTA FRIZZANTE (medaile)
Akce
189 Kč –15 %

ARAGOSTA FRIZZANTE

ARAGOSTA FRIZZANTE - příjemné svěží bílé perlivé víno ze Sardinie získávané z šetrně lisovaných hroznů odrůdy Vermentino di Alghero z ranné sklizně.

Řada Aragosta di Alghero je historická řada vín, která provází rodiny po celé Itálii již více než 60 let. Je to perfektní společník k aperitivům a lehkým a rybím pokrmům.

Aragosta Vermentino byla označena Wine Spectator jako jedno ze 100 nejlepších vín na světě. 

 

Produktová řada: FRIZZANTI

Servírovací teplota: 6​ ​– 8 °C

Objem: 0,75 L 

 


Parametry *):

Obsah alkoholu:                            11 %

Obsah kyselin g/l:                         5,5

Obsah zbytkového cukru g/l:     14,0

Obsahuje siřičitany


*) Hodnoty se mohou nepatrně měnit podle ročníku a stáří vína.


 

Ocenění:

2018 Stříbrná medaile Sakura Japan Women’s Wine Awards 2018
2016 Bronzová medaile Decanter – World Wine Winner 2016

 

Ochutnejte toto vynikající víno ze Sardinie.

Cantina Santa Maria La Palma

Sardinie je krásný ostrov v Tyrhénském moři, který je známý svými krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a také svými vynikajícími víny. Mezi nejvýznamnější sardinská vinařství patří Cantina Santa Maria La Palma. Toto vinařství se nachází v oblasti Alghero, nedaleko od pobřeží, a je jedním z nejvýznamnějších na ostrově. Založené v roce 1959, se rozprostírá na téměř 700 hektarech půdy, na které se pěstují hlavně odrůdy Vermentino, Cannonau a Cagnulari. Tyto odrůdy jsou typické pro Sardinii a mají unikátní chuť a vůni, která je charakteristická pro sardinská vína.

Vinařství Cantina Santa Maria La Palma je známé pro svou vysokou kvalitu a tradici. Je to jedno z nejstarších vinařství na Sardinii a již dlouho se pyšní tím, že vyrábí jedinečná a vynikající vína. Kromě kvalitních hroznů je rozhodující i půda a klimatické podmínky, které mají vliv na chuť a aroma vína. Sardinie má ideální podmínky pro pěstování hroznů s vynikající chutí a aromatem, díky 240 slunečným dnům v průměru ročně.

Cantina Santa Maria La Palma nabízí širokou škálu vín, která jsou vyráběna s maximální pečlivostí a pozorností ke každému detailu. Mezi nejoblíbenější patří suchá bílá vína z odrůdy Vermentino, jako jsou Aragosta, Blu a Papiri. Tyto vína mají vynikající chuť a vůni, která je charakteristická pro vína ze Sardinie. Dále jsou tu suchá červená vína z odrůd Cannonau a Cagnulari, jako jsou LE BOMBRADE, VALMEL, RISERVA a CAGNULARI, která mají bohatou chuť a intenzivní aroma.

Cantina Santa Maria La Palma je velmi oblíbená mezi milovníky vína a má mnoho ocenění a uznání jak v Itálii, tak i v zahraničí. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí ochutnat skvělá vína ze Sardinie a vychutnat si nádhernou chuť a aroma této krásné oblasti.

Zpět do obchodu