ARAGOSTA VERMENTINO DI SARDEGNA D.O.C.

 

Druh vína: suché
Barva: slámově žlutá se světle nazelenalými odlesky
Vůně: svěží vůně připomínající vůni zralých jablek
Chuť: suchá, harmonická s dozvukem mandlí
Doporučení: výborně se hodí podávat k rybám a zejména k mušlím a mořským plodům
Můžeme doručit do:
24.4.2024
Skladem
Kód: 96
195 Kč 161,16 Kč bez DPH
Kategorie: Bílá vína
Odrůda vína: Vermentino

 

ARAGOSTA VERMENTINO DI SARDEGNA D.O.C.

ARAGOSTA VERMENTINO DI SARDEGNA D.O.C. - řada Aragosta dosahuje přibližně 2,5 milionu lahví vyrobených na Sardinii a distribuovaných do celého světa. Humr je symbolem gastronomie v oblasti Alghero, proto je i zobrazován na etiketě. Jedná se o živé bílé víno ze Sardinie získávané z hroznů odrůdy Vermentino di Sardegna. Je to vznešené víno a když se podává dobře vychlazené, zachovává si výtečnou mandlovou dochuť. 

 

Produktová řada: GRANDI CLASSICI

Servírovací teplota: 10​ ​– 12 °C

Objem: 0,75 L 

Ročník: 2021

 


Parametry *):

Obsah alkoholu:                            13 %

Obsah kyselin g/l:                         5,3

Obsah zbytkového cukru g/l:     3,5

Obsahuje siřičitany


*) Hodnoty se mohou nepatrně měnit podle ročníku a stáří vína.


 

Ocenění:

2022 Zlatá medaile Berliner Wein Trophy
2019 Stříbrná medaile Concours Mondial de Bruxelles
2021 Stříbrná medaile Sakura Japan Women’s Wine Awards

 

Ochutnejte toto vynikající víno ze Sardinie.

Cantina Santa Maria La Palma

Sardinie je krásný ostrov v Tyrhénském moři, který je známý svými krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a také svými vynikajícími víny. Mezi nejvýznamnější sardinská vinařství patří Cantina Santa Maria La Palma. Toto vinařství se nachází v oblasti Alghero, nedaleko od pobřeží, a je jedním z nejvýznamnějších na ostrově. Založené v roce 1959, se rozprostírá na téměř 700 hektarech půdy, na které se pěstují hlavně odrůdy Vermentino, Cannonau a Cagnulari. Tyto odrůdy jsou typické pro Sardinii a mají unikátní chuť a vůni, která je charakteristická pro sardinská vína.

Vinařství Cantina Santa Maria La Palma je známé pro svou vysokou kvalitu a tradici. Je to jedno z nejstarších vinařství na Sardinii a již dlouho se pyšní tím, že vyrábí jedinečná a vynikající vína. Kromě kvalitních hroznů je rozhodující i půda a klimatické podmínky, které mají vliv na chuť a aroma vína. Sardinie má ideální podmínky pro pěstování hroznů s vynikající chutí a aromatem, díky 240 slunečným dnům v průměru ročně.

Cantina Santa Maria La Palma nabízí širokou škálu vín, která jsou vyráběna s maximální pečlivostí a pozorností ke každému detailu. Mezi nejoblíbenější patří suchá bílá vína z odrůdy Vermentino, jako jsou Aragosta, Blu a Papiri. Tyto vína mají vynikající chuť a vůni, která je charakteristická pro vína ze Sardinie. Dále jsou tu suchá červená vína z odrůd Cannonau a Cagnulari, jako jsou LE BOMBRADE, VALMEL, RISERVA a CAGNULARI, která mají bohatou chuť a intenzivní aroma.

Cantina Santa Maria La Palma je velmi oblíbená mezi milovníky vína a má mnoho ocenění a uznání jak v Itálii, tak i v zahraničí. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí ochutnat skvělá vína ze Sardinie a vychutnat si nádhernou chuť a aroma této krásné oblasti.

Zpět do obchodu