REDÌT CANNONAU DI SARDEGNA DOC RISERVA - LINEA PRESTIGE

 

Druh vína: suché
Barva: rubínově červená se světlými granátovými odlesky
Vůně: intenzivní vůně červeného ovoce, lehce kořenité tóny a balzamikový závěr
Chuť: na začátku je pikantní, postupně plná a dlouhým a elegantním závěrem
Doporučení: skvělé ke zrajícím sýrům a pokrmům z masa – steaky, zvěřina
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Skladem
Kód: 57
499 Kč 412,40 Kč bez DPH
Kategorie: Červená vína
Odrůda vína: Cannonau

 

REDÌT CANNONAU DI SARDEGNA DOC RISERVA - LINEA PRESTIGE

REDÌT CANNONAU DI SARDEGNA DOC RISERVA - LINEA PRESTIGE. Redit je prestižní víno ze Sardinie s mimořádnou chutí vyrobené z pečlivě ručně sklízených a vybraných hroznů odrůdy Cannonau. Jeho chuť vychází z velmi teritoriálního charakteru, z vinic situovaných v oblasti Santa Maria La Palma, nedaleko moře. Půda je vápenatá a odvodněná, ideální pro zaručení optimálních podmínek pro výrobu plných vín. Víno fermentuje a maceruje v nerezových nádobách asi 15 dní. Poté se nechá 14 měsíců zrát v 500 litrových sudech z francouzského dubu, kde získá aromatickou komplexnost bohatou na kořenité tóny. Následné zrání v lahvi časem zlepší jeho organoleptické vlastnosti. Víno je vhodné pro archivaci.

 

Produktová řada: PRESTIGE

Servírovací teplota: 18​ ​– 20 °C

Objem: 0,75 L 

Ročník: 2017

 


Parametry *):

Obsah alkoholu:                            14,5 %

Obsah kyselin g/l:                         4,5

Obsah zbytkového cukru g/l:    <1,0

Obsahuje siřičitany


*) Hodnoty se mohou nepatrně měnit podle ročníku a stáří vína.


 

Ocenění:

2022 Zlatá medaile MUNDUS VINI
2022 Bronzová medaile Decanter 2022
2021 Stříbrná medaile Grenaches du Monde 2021

 

Ochutnejte toto vynikající víno ze Sardinie.

Cantina Santa Maria La Palma

Sardinie je krásný ostrov v Tyrhénském moři, který je známý svými krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a také svými vynikajícími víny. Mezi nejvýznamnější sardinská vinařství patří Cantina Santa Maria La Palma. Toto vinařství se nachází v oblasti Alghero, nedaleko od pobřeží, a je jedním z nejvýznamnějších na ostrově. Založené v roce 1959, se rozprostírá na téměř 700 hektarech půdy, na které se pěstují hlavně odrůdy Vermentino, Cannonau a Cagnulari. Tyto odrůdy jsou typické pro Sardinii a mají unikátní chuť a vůni, která je charakteristická pro sardinská vína.

Vinařství Cantina Santa Maria La Palma je známé pro svou vysokou kvalitu a tradici. Je to jedno z nejstarších vinařství na Sardinii a již dlouho se pyšní tím, že vyrábí jedinečná a vynikající vína. Kromě kvalitních hroznů je rozhodující i půda a klimatické podmínky, které mají vliv na chuť a aroma vína. Sardinie má ideální podmínky pro pěstování hroznů s vynikající chutí a aromatem, díky 240 slunečným dnům v průměru ročně.

Cantina Santa Maria La Palma nabízí širokou škálu vín, která jsou vyráběna s maximální pečlivostí a pozorností ke každému detailu. Mezi nejoblíbenější patří suchá bílá vína z odrůdy Vermentino, jako jsou Aragosta, Blu a Papiri. Tyto vína mají vynikající chuť a vůni, která je charakteristická pro vína ze Sardinie. Dále jsou tu suchá červená vína z odrůd Cannonau a Cagnulari, jako jsou LE BOMBRADE, VALMEL, RISERVA a CAGNULARI, která mají bohatou chuť a intenzivní aroma.

Cantina Santa Maria La Palma je velmi oblíbená mezi milovníky vína a má mnoho ocenění a uznání jak v Itálii, tak i v zahraničí. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí ochutnat skvělá vína ze Sardinie a vychutnat si nádhernou chuť a aroma této krásné oblasti.

Zpět do obchodu