RECÒNTA CAGNULARI ALGHERO DOC RISERVA - LINEA PRESTIGE

 

Druh vína: suché
Barva: rubínově červená s fialovými odlesky
Vůně: kořenitá, s tóny černého ovoce
Chuť: vyvážená, plná s hedvábnými a dlouhými tříslovinami
Doporučení: hodí se ke středně vyzrálým sýrům, rizotům, vařeným masům, pečeným nebo grilovaným bílým nebo červeným masům
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Skladem
Kód: 81
515 Kč 425,62 Kč bez DPH
Kategorie: Červená vína
Odrůda vína: Cagnulari

 

RECÒNTA CAGNULARI ALGHERO DOC RISERVA - LINEA PRESTIGE

RECÒNTA CAGNULARI ALGHERO DOC RISERVA - LINEA PRESTIGE. Reconta se zrodila z odrůdy vinné révy Cagnulari pěstované na suchém podloží bohatém na vápenec a minerály v územních oblastech Usini a Villa Assunta. Hrozny se sklízejí ručně v prvním říjnovém týdnu, cca 18 dní dochází k fermentaci v nerezových nádobách a následně 14 měsíců víno zraje ve francouzských dubových barikových sudech z lesů Allier, poté víno dozrává v nerezových nádobách. Jedná se o exkluzivní červené víno ze Sardinie.

 

Produktová řada: PRESTIGE

Servírovací teplota: 18​ ​– 20 °C

Objem: 0,75 L 

Ročník: 2018

 


Parametry *):

Obsah alkoholu:                            14,5 %

Obsah kyselin g/l:                         4,5

Obsah zbytkového cukru g/l:    <1,0

Obsahuje siřičitany


*) Hodnoty se mohou nepatrně měnit podle ročníku a stáří vína.


 

Ocenění:

2022 Zlatá medaile WineHunter Awards
2021 Bronzová medaile WineHunter Awards
2021 Stříbrná medaile Concours Mondial de Bruxelles

 

Ochutnejte toto vynikající víno ze Sardinie.

Cantina Santa Maria La Palma

Sardinie je krásný ostrov v Tyrhénském moři, který je známý svými krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a také svými vynikajícími víny. Mezi nejvýznamnější sardinská vinařství patří Cantina Santa Maria La Palma. Toto vinařství se nachází v oblasti Alghero, nedaleko od pobřeží, a je jedním z nejvýznamnějších na ostrově. Založené v roce 1959, se rozprostírá na téměř 700 hektarech půdy, na které se pěstují hlavně odrůdy Vermentino, Cannonau a Cagnulari. Tyto odrůdy jsou typické pro Sardinii a mají unikátní chuť a vůni, která je charakteristická pro sardinská vína.

Vinařství Cantina Santa Maria La Palma je známé pro svou vysokou kvalitu a tradici. Je to jedno z nejstarších vinařství na Sardinii a již dlouho se pyšní tím, že vyrábí jedinečná a vynikající vína. Kromě kvalitních hroznů je rozhodující i půda a klimatické podmínky, které mají vliv na chuť a aroma vína. Sardinie má ideální podmínky pro pěstování hroznů s vynikající chutí a aromatem, díky 240 slunečným dnům v průměru ročně.

Cantina Santa Maria La Palma nabízí širokou škálu vín, která jsou vyráběna s maximální pečlivostí a pozorností ke každému detailu. Mezi nejoblíbenější patří suchá bílá vína z odrůdy Vermentino, jako jsou Aragosta, Blu a Papiri. Tyto vína mají vynikající chuť a vůni, která je charakteristická pro vína ze Sardinie. Dále jsou tu suchá červená vína z odrůd Cannonau a Cagnulari, jako jsou LE BOMBRADE, VALMEL, RISERVA a CAGNULARI, která mají bohatou chuť a intenzivní aroma.

Cantina Santa Maria La Palma je velmi oblíbená mezi milovníky vína a má mnoho ocenění a uznání jak v Itálii, tak i v zahraničí. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí ochutnat skvělá vína ze Sardinie a vychutnat si nádhernou chuť a aroma této krásné oblasti.

Zpět do obchodu