AKÈNTA SUB VERMENTINO DI SARDEGNA D.O.C. EXTRA DRY

Akènta Sub, sardinské šumivé víno dozrávající v lahvích pod mořskou hladinou 40 metrů hluboko v krystalických vodách chráněné mořské oblasti Alghero na Sardinii. Každá láhev je umělecké dílo, jedinečný a neopakovatelný originál. je to víno nejvyšší kvality a exkluzivity v limitovaném počtu lahví: ideální víno pro nadšence a obdivovatele anebo jako velmi speciální a nezapomenutelný dárek. Exkluzivní víno ze Sardinie!

Momentálně nedostupné
Kód: 147
1 600 Kč 1 322,31 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Odrůda vína: Vermentino

AKÈNTA SUB VERMENTINO DI SARDEGNA D.O.C. EXTRA DRY

 

Akènta Sub, sardinské šumivé víno zrající pod mořskou hladinou. Podívejte se na přiložená videa a dozvíte se více o unikátním původu tohoto vína.


Moře je prvek, který je pro Sardinii typický a jedinečný a pro víno Akènta Sub pomáhá vytvářet i jeho jedinečnost.
Všechno to začalo v Algheru, v srdci přírodního parku Porto Conte. Z vinic pěstovaných v tomto nádherném koutě Sardinie pochází Akènta, extra dry šumivé víno.
Omezený počet lahví sektu Akènta je vybírán pro unikátní proces: podvodní rafinaci, prováděnou v hloubce asi 40 metrů v křišťálových vodách chráněné mořské oblasti Isola Piana s výhledem na pobřeží parku Porto Conte.
Díky tomuto jedinečnému zdokonalení, prováděnému zcela pod mořskou hladinou, se z Akènty stává Akènta Sub.
Kromě jedinečné chuti dané zráním v moři, má Akènta Sub další exkluzivní vlastnost - obal. Láhev po dobu uložení pod hladinou moře ozdobí tisíce mořských organizmů originálními ornamenty Jsou to oni, kdo navrhují každou jednotlivou láhev, dávají výjimečnost každé lahvi Akènta Sub a činí z ní jedinečný a neopakovatelný sběratelský kousek. Ochutnejte toto jedinečné víno ze Sardinie.

 

Produktová řada: SPUMANTI

Servírovací teplota: 6​ ​– 7 °C

Objem: 0,75 L 

 


 

 

 

AKÈNTA SUB - jak vzniká

Akènta Sub e la Cantina Subacquea di Alghero e della Sardegna

Cantina Santa Maria La Palma

Sardinie je krásný ostrov v Tyrhénském moři, který je známý svými krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a také svými vynikajícími víny. Mezi nejvýznamnější sardinská vinařství patří Cantina Santa Maria La Palma. Toto vinařství se nachází v oblasti Alghero, nedaleko od pobřeží, a je jedním z nejvýznamnějších na ostrově. Založené v roce 1959, se rozprostírá na téměř 700 hektarech půdy, na které se pěstují hlavně odrůdy Vermentino, Cannonau a Cagnulari. Tyto odrůdy jsou typické pro Sardinii a mají unikátní chuť a vůni, která je charakteristická pro sardinská vína.

Vinařství Cantina Santa Maria La Palma je známé pro svou vysokou kvalitu a tradici. Je to jedno z nejstarších vinařství na Sardinii a již dlouho se pyšní tím, že vyrábí jedinečná a vynikající vína. Kromě kvalitních hroznů je rozhodující i půda a klimatické podmínky, které mají vliv na chuť a aroma vína. Sardinie má ideální podmínky pro pěstování hroznů s vynikající chutí a aromatem, díky 240 slunečným dnům v průměru ročně.

Cantina Santa Maria La Palma nabízí širokou škálu vín, která jsou vyráběna s maximální pečlivostí a pozorností ke každému detailu. Mezi nejoblíbenější patří suchá bílá vína z odrůdy Vermentino, jako jsou Aragosta, Blu a Papiri. Tyto vína mají vynikající chuť a vůni, která je charakteristická pro vína ze Sardinie. Dále jsou tu suchá červená vína z odrůd Cannonau a Cagnulari, jako jsou LE BOMBRADE, VALMEL, RISERVA a CAGNULARI, která mají bohatou chuť a intenzivní aroma.

Cantina Santa Maria La Palma je velmi oblíbená mezi milovníky vína a má mnoho ocenění a uznání jak v Itálii, tak i v zahraničí. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí ochutnat skvělá vína ze Sardinie a vychutnat si nádhernou chuť a aroma této krásné oblasti.

Zpět do obchodu