DON DOMÈ VINO SPUMANTE BRUT

 

Druh vína: brut
Barva: slámově žlutá se světle zeleným nádechem s jemnou pěnou a perličkami
Vůně: svěží, intenzivní po ovoci a mandlích
Chuť: suchá, příjemně svěží s lehkou příchutí mandlí
Doporučení: vhodné podávat jako aperitiv k sýrům, rybám a k mořským plodům
Můžeme doručit do:
18.7.2024
Skladem
Kód: 138
239 Kč 197,52 Kč bez DPH
Kategorie: Šumivá vína

DON DOMÈ VINO SPUMANTE BRUT

Bílé šumivé suché víno – BRUT

DON DOMÈ VINO SPUMANTE BRUT - jedná se o příjemně svěží suché šumivé víno ze Sardinie, které se hodí ke studené kuchyni. Nezapomínejte totiž na to, že sekt není pouze nápoj k přípitkům a oslavám, ale je také vhodným doplňkem k podávaným pokrmům. Toto víno je proto ideální třeba i na piknik.

 

Produktová řada: SPUMANTI

Servírovací teplota: 6​ ​– 7 °C

Objem: 0,75 L 

 


Parametry *):

Obsah alkoholu:                            11,5 %

Obsah kyselin g/l:                         6,1

Obsah zbytkového cukru g/l:     10,0

Obsahuje siřičitany


*) Hodnoty se mohou nepatrně měnit podle ročníku a stáří vína.


 

Ochutnejte toto vynikající víno ze Sardinie.

Cantina Santa Maria La Palma

Sardinie je krásný ostrov v Tyrhénském moři, který je známý svými krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a také svými vynikajícími víny. Mezi nejvýznamnější sardinská vinařství patří Cantina Santa Maria La Palma. Toto vinařství se nachází v oblasti Alghero, nedaleko od pobřeží, a je jedním z nejvýznamnějších na ostrově. Založené v roce 1959, se rozprostírá na téměř 700 hektarech půdy, na které se pěstují hlavně odrůdy Vermentino, Cannonau a Cagnulari. Tyto odrůdy jsou typické pro Sardinii a mají unikátní chuť a vůni, která je charakteristická pro sardinská vína.

Vinařství Cantina Santa Maria La Palma je známé pro svou vysokou kvalitu a tradici. Je to jedno z nejstarších vinařství na Sardinii a již dlouho se pyšní tím, že vyrábí jedinečná a vynikající vína. Kromě kvalitních hroznů je rozhodující i půda a klimatické podmínky, které mají vliv na chuť a aroma vína. Sardinie má ideální podmínky pro pěstování hroznů s vynikající chutí a aromatem, díky 240 slunečným dnům v průměru ročně.

Cantina Santa Maria La Palma nabízí širokou škálu vín, která jsou vyráběna s maximální pečlivostí a pozorností ke každému detailu. Mezi nejoblíbenější patří suchá bílá vína z odrůdy Vermentino, jako jsou Aragosta, Blu a Papiri. Tyto vína mají vynikající chuť a vůni, která je charakteristická pro vína ze Sardinie. Dále jsou tu suchá červená vína z odrůd Cannonau a Cagnulari, jako jsou LE BOMBRADE, VALMEL, RISERVA a CAGNULARI, která mají bohatou chuť a intenzivní aroma.

Cantina Santa Maria La Palma je velmi oblíbená mezi milovníky vína a má mnoho ocenění a uznání jak v Itálii, tak i v zahraničí. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí ochutnat skvělá vína ze Sardinie a vychutnat si nádhernou chuť a aroma této krásné oblasti.

Zpět do obchodu